Noc Biologów 2016

Szanowni Państwo,

Wydział Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz piąty uczestniczy w kolejnej ogólnopolskiej edycji Nocy Biologów, która odbędzie się 15 stycznia 2016 roku. Większość spotkań jest organizowana na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w budynkach Instytutu Zoologii i Instytutu Nauk o Środowisku, w nowym budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz na terenie Ogrodu Botanicznego w Krakowie.

W tym roku uczestnicy będą mogli zapoznać się z tematyką zagadnień związanych z biochemią, biologią komórki, genetyką, immunologią, chronobiologią, hematologią, endokrynologią, fizjologią rozrodu, antropologią, neuroanatomią i anatomią porównawczą, biologią rozwoju bezkręgowców, entomologią, ewolucją strategii życiowych, ekologią, czy tematyką związaną ze światem roślin. Proponujemy zwiedzanie, z przewodnikiem ekspozycji paleobotanicznej Zakładu Paleobotaniki i Paleoherbarium oraz odkrywanie tajników powstawania zbiorów entomologicznych. W ramach zajęć będzie można również odwiedzić Ogród Botaniczny w Krakowie.

Proponujemy ofertę zarówno dla najmłodszych, kilkuletnich uczestników, uczniów szkół i wszystkich, dla których biologia jest nauką ciekawą. Proponujemy zarówno formę zajęć w postaci prezentacji i wykładów oraz zajęcia praktyczne, warsztaty i pokazy laboratoryjne. Program obejmuje zarówno przedpołudniowe zajęcia, związane z terenowymi pokazami, jak również popołudniowe pozycje prowadzone aż do wieczora w laboratoriach i w salach wykładowych.

Dokładny program zajęć i rejestracja na zajęcia dostępne będą na stronie internetowej www.nocbiologow.home.pl,

Zapraszamy do udziału!

Koordynatorzy