Noc Biologów

9 stycznia po raz czwarty, wpisując się już w coroczną tradycję, Wydział Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego wziął udział w Nocy Biologów. Instytut Zoologii, Instytut Nauk o Środowisku, Instytut Botaniki oraz Ogród Botaniczny i jeszcze oficjalnie nieotwarte Centrum Edukacji Przyrodniczej otworzyły się na wszystkie osoby zainteresowane biologią i tym, co z nią związane. Jak co roku zaproponowaliśmy liczne pokazy, warsztaty oraz wykłady, na których dzieliliśmy się wiedzą i tajnikami biologicznej „kuchni". Można było zwiedzić pracownie i laboratoria jak i samodzielnie popróbować swoich sił przy laboratoryjnym stole. Z propozycji przygotowanych na Noc Biologów skorzystali zarówno uczniowie szkół, młodzi i dorośli entuzjaści nauki. Pokazy i warsztaty cieszyły się ponownie dużym powodzeniem i mimo wietrznej i deszczowej pogody do późnych godzin wieczornych pojawiały się nowe grupy uczestników. Bardzo dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w tworzenie tego wydarzenia i za dzielenie się swoim entuzjazmem i wiedzą.

Przebieg Nocy Biologów w Instytucie Zoologii utrwaliliśmy fotografując naszych gości podczas zajęć w laboratoriach. Oto kilka zebranych:

Noc Biologów I

Noc Biologów II

Noc Biologów III

W przyszłym roku czeka nas okrągła, bo piąta edycja Nocy Biologów, na którą już teraz wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.